Hakkımızda

Çevresel sorunların gittikçe arttığı çağımızda, geri dönüşüm sektöründe faaliyet göstererek doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunmaktan onur duymaktayız…

Kılıçlar Katı Atık Alüminyum Hurda Demir Çelik San ve Tic. A.Ş. metal ve metal dışı bir çok ürünün geri dönüşümünü sağlamak amacıyla 1987 yılında İzmir'de kurulmuştur. Türkiye'nin farklı kentlerinde oluşturduğu  şube ağıyla, metal, metal dışı hurdaları toplamakta ve işlemektedir. 

Merkezi Altındağ'da olan şirketimiz, donanımlı ve profesyonel kadrosuyla müşteri memnuniyetini, etik değerlerini ve sosyal sorumluluklarını ön planda tutarak,  hurda sektöründe önemli ve etkin bir seviyeye ulaşmıştır.  Kılıçlar A.Ş., İzmir, Aliağa ve  Sivas’taki diğer çalışma sahalarıyla müşterilerine ulaşmakta ve  uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır.

Kılıçlar Katı Atık Alüminyum Hurda Demir Çelik San ve Tic. A.Ş. sektöründe kalite anlayışını ispatlamış olup,  ISO-9001 Belgesi'ne sahip bir kuruluştur. Faliyetlerine başladığı günden beri ilkelerine bağlı kalarak çalışmalarını sürdüren Kılıçlar, müşteri memnuniyetinin, hedefe ulaşma yolundaki en önemli etken olduğunun farkındalığıyla, iş kapasitesini  her geçen gün daha fazla arttırarak,  verdiği hizmete aralıksız devam etmektedir.

Şubelerimizden gelen geri dönüşümlü malzemeler, sahamızda toplandıktan sonra, türlerine göre ayrılıp işlenmekte ve tekrar ekonomiye kazandırılmaktadır. İzmir Limanı'ndan yapılan ihracatımız, hem ülke ekonomisi için hem de çevre için ayrı bir değer taşımaktadır.

 

MİSYONUMUZ:

Dünya pazarının ihtiyacı olan ürün tedarikinde aranılan bir firma olmak
Müşteri ihtiyaçlarını anlamaya odaklanarak, uluslar arası piyasaya hizmet ve destek sağlamak
Çalışanların eğitimine önem vermek, kesintisiz ve sürekli gelişmeye yatırım yapmak.
Müşterilerimiz ve tedarikçilerimizle için bir iş ortaklığı anlayışıyla çalışmak en önemli hedefimizdir.

 

VİZYONUMUZ:

Kurumsallaşmamızın temelini oluşturan şirket ilkelerimiz, şirket politikalarımız, şirket standartlarımız ve kurallarımızdan sapmadan, tüm çalışanlarının bireysel performans ve yeteneklerini en üst düzeye çıkaracak katılımcı yönetim anlayışı ile, kaynaklarını en verimli kullanarak sağlam finansal ve rekabetçi yapısını sürdürebilen, konusuna uygun teknolojik  tesisler kurarak üretim yapan, faaliyette bulunduğu alanlar ile ilgili olarak sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da bir çok ülkede söz sahibi olan, en iyi hizmeti en geniş alanda, en ucuza sağlayan ve yaptığı işlerde aranılan, güvenilir, saygı duyulan, çevreye ve topluma duyarlı olarak tanınan bir şirket olarak varolmaktır.

Çevresel sorunların gittikçe arttığı çağımızda, geri dönüşüm sektöründe faaliyet göstererek, doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunmaktan onur duymaktayız…